Poradnik inwestora

Jaką rolę na dachu spełnia membrana?

Membrana dachowa jest bardzo ważnym elementem dachu – warstwą odpowiadającą za jego szczelność oraz skuteczną wentylację. Nie przepuszcza deszczu, jednocześnie pozwalając na odparowanie wilgoci z wnętrza domu. W ten sposób chroni ona całą konstrukcję, zapewniając komfort oraz bezpieczeństwo. Wybór właściwej membrany ma więc bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego dachu, a w efekcie również […]

Dachówka czy blachodachówka?

Wybór dachówki oraz blachodachówki zdecydowanie nie powinien zależeć tylko i wyłącznie od czynników estetycznych.

Pokrycie dachowe – jakie wybrać?

Bardzo często pokrycie dachowe musi wpisywać się w Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Sprawdź, co musisz wiedzieć.

Blachodachówka – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Planując zakup blachodachówki, musimy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. O nich właśnie napiszemy w poniższym artykule!

Budowa domu bez pozwolenia na budowę?

Prawo budowlane często się zmienia. Aby przyspieszyć prace budowlane, ale też ograniczyć formalności Rząd wraz ze specjalistami przeanalizował prawo budowlane i dokonał wielu zmian.

Ściana z klinkieru – jak murować krok po kroku

Cegły klinkierowe świetnie sprawdzają się do murowania elewacji, a płytki klinkierowe do jej wykończenia. Warto dowiedzieć się, jak murować ścianę z klinkieru krok po kroku.

Dachówki ceramiczne – rodzaje, kształty i powłoki

Mimo dosyć dużych kosztów, jednymi z najchętniej wybieranych pokryć dachowych są dachówki ceramiczne. Można wybrać różne rodzaje, dopasowane choćby do nachylenia dachu, ale i posiadające różne kształty czy powłoki.

Kompleksowa oferta na Twój dach

Pomożemy wybrać Ci najlepsze pokrycie dachowe