Nowa dachówka w ofercie marki Röben

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, marka Röben wprowadziła VERONĘ, dachówkę ceramiczną na miarę współczesnego budownictwa. Tradycyjna esówka (zwana też holenderką), może zaskoczyć nowoczesnymi rozwiązaniami i optymalnymi parametrami technicznymi.

 

Kształt esówki, przypominający literę S, tworzy na połaciach efektowne, meandrujące linie, mocno wpisane w wizerunek dawnej architektury. Nowa dachówka ceramiczna VERONA otrzymała jednak większy od tradycyjnych holenderek format. Jej wymiary to około 466 mm x 306 mm. Jest dzięki temu nie tylko bardziej efektowna i tworzy wyrazisty rysunek na połaciach, ale także umożliwia przyspieszenie prac dekarskich. Na pokrycie 1 m2 dachu wystarczy od 10,3 do 11,5 sztuk. Do wzniesienia dachu potrzeba zatem mniej materiału. Ponadto, dzięki tolerancji przesuwu wynoszącego aż 41 mm, nowy model pozwala na wygodną regulację rozstawu dachówek, co z kolei umożliwia realizację nawet najbardziej skomplikowanych przestrzennych form  na dachu. Ważnym parametrem jest równocześnie ciężar nowego produktu. Jedna dachówka waży zaledwie 3,9 kg. VERONA nie stanowi więc dużego obciążenia dla połaci dachowych, ponieważ na metr kwadratowy przypada około 40,2 kg ceramiki.

Mrozoodporność, wytrzymałość na silne porywy wiatru oraz uszkodzenia idą w parze z lepszą szczelnością pokrycia, jakie tworzy najnowszy model dachówki. Powiększony format został bowiem wyposażony w głębsze i jednocześnie wyższe zamki, co sprawia, że dach będzie lepiej zabezpieczony, ponieważ woda opadowa zostanie sprawniej odprowadzana z połaci i nie przedostanie się pod ceramikę. Klasyczny kształt dachówki umożliwia także zastosowanie różnych klamer do mocowania. Nową dachówkę można montować na dachach o minimalnym kącie nachylenia wynoszącym od 22o.

Pokrycie z nowej linii bez trudu dopasujemy do wybranej architektury. Ponadczasowa forma w większym rozmiarze, doskonale sprawdzi się zarówno na dachach budynków utrzymanych w stylu klasycznym, jak i bardziej współczesnym. VERONA jest dostępna w kolorze czerwonym naturalnym i antracytowym angobowanym. Pełen asortyment produktów serii VERONA obejmuje niezbędne elementy do stworzenia nowoczesnego pokrycia: od dachówek skrajnych i zakończeń gąsiorów, aż po dachówki antenowe. Pozwoli to na zachowanie estetycznej formy dachu, w każdym z jego obszarów.

Ceramiczne pokrycia dachowe należą do jednych z najstarszych materiałów budowlanych, a co za tym idzie najlepiej sprawdzonych na przestrzeni wieków. Warto podkreślić, że dachówka Verona jest produkowana w jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie, w którym wdrożono najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie produkcji, automatyki i kontroli jakości każdego produktu. Dzięki temu, dachówka Verona sprosta najtrudniejszym warunkom atmosferycznym oraz pozwoli pokryć najbardziej wymagający pod względem architektonicznym dach. Jest nowoczesna, efektowna i solidna, a tego właśnie oczekuje się dziś od materiałów pokryciowych.

Zobacz także

Promocja na materiały dachowe

W dniach 5 – 16 czerwca 2023 skorzystaj z promocji na wybrane materiały dachowe Braas, Icopal, Fakro, Budmat, MDM NT, Gór-Stal oraz Klimas Wkręt-Met.

Nieruchomości na sprzedaż

W naszej ofercie pojawiły się również nieruchomości na sprzedaż. Są to realizację własne o wysokim standardzie jakości wykonania i zastosowanych materiałów.

Podręcznik dekarza CREATON – edycja 2023

„Podręcznik dekarza CREATON” jest publikacją przeznaczoną głównie dla wykonawców pokryć dachowych, a także dla architektów.

Kompleksowa oferta na Twój dach

Pomożemy wybrać Ci najlepsze pokrycie dachowe